Listed 3 days ago
Aage Knudsens Strøg 11, 2610 Rødovre, Denmark
13,439 kr / month
Denne skønne 2 vær stue-lejlighed ligger i ejendommen kaldet Erantishaven med en dejlig terrasse ind mod gården. Ejendommen ligger meget tæt på rådhuset og kun 100 m. fra det store shoppingcenter Rødovre Centrum. Herfra er der også kun få minutters gang til Damhusengen og Damhussøens rekreative områder. Byggeriet er opført som en trappeformet bygning i en L-form, der går fra kælder til femte etage. Ovenpå parkeringskælderen er etableret fællesarealer. Alle lejlighederne har adgang til enten private tagterrasser, terrasser eller altaner. Denne lejlighed indeholder: Et flot klassisk hvidt køkken med alle hårde hvidevarer. Stuen som er en del af køkken/alrummet har udgang til en dejlig terrasse Soveværelse med skabe og adgang til hævet terrasse, så folk ikke kan kigge lige ind. Depotrum i lejligheden Lækkert badeværelse med vaskesøjle. Lejlighederne har et super flot trægulv i eg og selvfølgelig gulvvarme overalt. Ét husdyr kan tillades efter nærmere aftale med udlejer. Lejer må IKKE stå i RKI. P-plads kan lejes i ejendommens p-kælder kr. 400,00 pr md OBS! Fotos er fra en tidl. prøvebolig i ejendommen.
Denne skønne 2 vær stue-lejlighed ligger i ejendommen kaldet Erantishaven med en dejlig terrasse ind mod gården. Ejendommen ligger meget tæt på rådhuset og kun 100 m. fra det store shoppingcenter Rødovre Centrum. Herfra er der også kun få minutters gang til Damhusengen og Damhussøens rekreative områder. Byggeriet er opført som en trappeformet bygning i en L-form, der går fra kælder til femte etage. Ovenpå parkeringskælderen er etableret fællesarealer. Alle lejlighederne har adgang til enten private tagterrasser, terrasser eller altaner. Denne lejlighed indeholder: Et flot klassisk hvidt køkken med alle hårde hvidevarer.
Stuen som er en del af køkken/alrummet har udgang til en dejlig terrasse Soveværelse med skabe og adgang til hævet terrasse, så folk ikke kan kigge lige ind. Depotrum i lejligheden Lækkert badeværelse med vaskesøjle. Lejlighederne har et super flot trægulv i eg og selvfølgelig gulvvarme overalt. Ét husdyr kan tillades efter nærmere aftale med udlejer. Lejer må IKKE stå i RKI. P-plads kan lejes i ejendommens p-kælder kr. 400,00 pr md OBS! Fotos er fra en tidl. prøvebolig i ejendommen.
Property type
apartment
Rooms
1
Size
71 m²
Price
13,439 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-07-2026
Price per m²
189 kr
The listing is located at Aage Knudsens Strøg 11, 2610 Rødovre, Denmark
Loading map