Listed yesterday

1 room apartment of 47m² in Västerås

Karlfeldtsplatsen 5, 722 22 Västerås, Sweden

6,635 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

1 rum och kök

Skallberget erbjuder en grön och trivsam miljö med skogsområden och generösa grönytor. Från Skallberget tar du dig snabbt till city på bara några minuter med cykel, och lika enkelt når du Rocklunda med sina motionsspår och idrottsanläggningar. Påfarten till E18 och shopping vid Stenby finns också i närheten. Dessutom har Skallberget två egna områdescentrum som erbjuder ett brett utbud av service för en smidig vardag. Välplanerad och trivsam lägenhet med inglasad balkong i härligt sydvästläge! Här erbjuds ett ljust och lättmöblerat rum med vackert parkettgolv som skapar en varm och hemtrevlig känsla. I övriga delar av lägenheten ligger praktiska och lättskötta linoleumgolv. Köket har stilrena vita köksluckor och erbjuder gott om förvaring och arbetsyta. Badrummet är utrustat med vitt kakel och plastmatta på golvet samt förberett för både tvättmaskin och torktumlare - en bekvämlighet som förenklar vardagen. Den inglasade balkongen i sydvästläge blir ett extra rum stora delar av året och ger fina möjligheter att njuta av eftermiddags- och kvällssolen. I hallen finns praktisk garderobsförvaring som ger gott om plats för kläder och förvaring. Till lägenheten hör dessutom förråd och tillgång till tvättstuga i källaren. Fastigheten har passersystem för extra trygghet och bekvämlighet. Ett perfekt boende för dig som söker en funktionell och lättskött lägenhet med fina förvaringsmöjligheter och härlig balkong! Lägenheten kommer delvis att renoveras och vara klar innan du som ny hyresgäst flyttar in. Du får nyslipat parkettgolv i vardagsrummet.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

47 m²

Price

6,635 kr

Price per m²

141 kr

Map

The listing is located at Karlfeldtsplatsen 5, 722 22 Västerås, Sweden

Loading map