Listed 3 days ago

3 rooms apartment of 83m² in Västerås

Allmogeplatsen 2, 724 80 Västerås, Sweden

9,946 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök

I Vallby bor du med bekväm närhet till butik, pizzeria och vårdcentral, samtidigt som området bjuder på en unik kulturell atmosfär. Här finns ett rikt utbud av fasadmålningar, skulpturer och konstverk som pryder både hus och gårdar – ett levande galleri under bar himmel. För dig som gillar friluftsliv ligger Vedbobacken alldeles i närheten, perfekt för både vinteraktiviteter och sommarpromenader med utsikt över Västerås.Vallby är ett område som passar dig som vill ha praktisk närhet och inspirerande omgivningar – ett hem med det lilla extra. Trivsam 3:a med badkar, balkong och gott om förvaring Välkommen till en välplanerad lägenhet med två rymliga sovrum, ett stort vardagsrum med utgång till balkong och ett separat kök med plats för både matlagning och umgänge. Badrummet är utrustat med badkar – perfekt för avkoppling efter en lång dag. Här finns också gott om förvaring i form av garderober, klädkammare och praktiska skåp. Ett hem som kombinerar funktion med komfort!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

83 m²

Price

9,946 kr

Price per m²

120 kr

Map

The listing is located at Allmogeplatsen 2, 724 80 Västerås, Sweden

Loading map