Listed today

2 rooms apartment of 62m² in Copenhagen

Ålekistevej 94, 2720 Vanløse, Denmark

3,945 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Ålekistevej 88-94

Bo til leje i hjertet af Vanløse og byens mange mulighederSøger du en lejebolig nær grønne enge, byliv og kulturelle tilbud? Alt det og meget mere får du med en lejlighed på Ålekistevej i Vanløse.I bil når du hurtigt E47 og Frederikssundmotorvejen, hvis du vil på eventyr i det sjællandske eller skal besøge familie og venner i Jylland eller på Fyn.Lejebolig tæt på København centrum et stenkast fra skøn grøn naturØnsker du en spadseretur i skønne grønne områder, findes disse også nær din nye bolig i Vanløse. Du finder blandt andet Damhusengen blot én kilometer fra lejligheden. Følg Ålekistevej og du ender ved idylliske Damhussøen efter ganske få minutter.1,5 kilometer fra ejendommen ligger Grøndalsparken, hvor du kan gå eller løbe en tur i den friske danske luft.Velkommen til ejendommen på Ålekistevej 88-94, 2720 Vanløse i KøbenhavnDen klassiske røde teglstensejendom i Vanløse danner rammen for 38 herlige lejeboliger.Lejemålene findes som henholdsvis 2 værelses og 4 værelses lejligheder. Her kan du leje en 2 værelses lejlighed på 62 kvm, mens de store 4 værelses lejligheder er på 101 kvm.Ejendommen, der blev opført i 1934, byder på en hyggelig gårdhave med flotte grønne arealer, der er møbleret med borde og bænke. Et rigtigt fint gårdmiljø for dig som beboer, hvor hyggelige stunder med familie og venner kan nydes.Som lejer af én af disse indbydende boliger kan du også benytte ejendommens faciliteter såsom fællesvaskeri og cykelparkering.Velkommen til din nye lejebolig i Vanløse

Property type

apartment

Rooms

2

Size

62 m²

Price

3,945 kr

Price per m²

64 kr

Map

The listing is located at Ålekistevej 94, 2720 Vanløse, Denmark

Loading map