3 rooms apartment of 103m² in Copenhagen

Krimsvej 11C, 2300 København S, Denmark

29,584 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 31-05-2019

Amager Strandpark Ask

Lejlighederne har en rummelig entré med indbygget skab, lyst spisekøkken med hårde hvidevarer og badeværelse med vaskemaskine og tørretumbler. Depotrum forefindes enten i lejlighed eller kælder. Lejlighederne har terrasse eller altan.Strandpark Amager består af to ejendomme Ask og Birk og indeholder 184 lejligheder i høj kvalitet og består af to punkthuse på 14 og 15 etager kombineret med tre bygninger på mellem to og fem etager. De fleste af lejlighederne har en tilhørende p-pladser i kælderen og der er mulighed for gæsteparkering i terræn.Du har alting lige ved hånden: Vand, strand, natur, sport og kultur. Og du er tæt skoler, institutioner, metro, city, Øresundsbroen, lufthavnen, hyggelige caféer og take aways. De daglige indkøb klares nemt på Amager Strandvej, på Amagerbrogade eller i Danmarks største shopping-mekka Fields.Der er én p-plads inkluderet i huslejen.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

103 m²

Price

29,584 kr

Rental period

Unlimited

Available from

31-05-2019

Price per m²

287 kr

Map

The listing is located at Krimsvej 11C, 2300 København S, Denmark

Loading map