2 rooms apartment of 54m² in Borås

Kråkekärrsgatan 1, 506 37 Borås, Sweden

8,311 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 08-05-2026

apartment for rent at Borås

OM LÄGENHETEN En härlig 2 rum och kök med balkong på Norrmalm. Här har du en ljus lägenhet. Du har genomgående ekparkett i lägenheten och slitstark klinkers i hallen. Köket är fräscht och uppdaterat med moderna vitvaror. Förråd och gemensam tvättstuga i källarplan. NÄROMRÅDE Den här trevliga 2 rums lägenheten har närhet till Knallelands alla affärer, restauranger och bra bussförbindelser till centrum. 5 minuters promenad till Knalleland 10 minuter med buss till Resecentrum PARKERING För att göra en intresseanmälan eller teckna avtal på en ledig parkeringsplats behöver du ha ett konto på Mina sidor. Du hittar alla våra lediga parkeringsplatser på vår hemsida https://www.willhem.se/sok-parkering/. Vill du få tips via mejl på lediga parkeringsplatser där du bor kan du lägga upp en bevakning Hyran inkluderar värme, vatten och kabel-TV. Telias fibernät finns indragen i alla lägenheter och hyresgästen kan själv teckna abonnemang avseende internet/telefoni. Välkommen med din ansökan!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

54 m²

Price

8,311 kr

Rental period

Unlimited

Available from

08-05-2026

Price per m²

154 kr

Map

The listing is located at Kråkekärrsgatan 1, 506 37 Borås, Sweden

Loading map