2 rooms apartment of 45m² in Borås

Huldregatan 8, 506 42 Borås, Sweden

7,284 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 05-03-2026

apartment for rent at Borås

Blombacka har 35 lägenheter i ett 6 våningshus med matsal på första plan som kommunen bedriver. Område Sjöbo, en stadsdel i Borås. PRO har aktiviteter. Inglasade balkonger, 2 or á 44 (m pentry) resp 54 kvm (m kök). Tvättmaskin och torktumlare i lägenheten. Alla lägenheter är handikappsanpassade.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

45 m²

Price

7,284 kr

Rental period

Unlimited

Available from

05-03-2026

Price per m²

162 kr

Map

The listing is located at Huldregatan 8, 506 42 Borås, Sweden

Loading map