2 rooms apartment of 56m² in Borås

Bygatan 29B, 504 45 Borås, Sweden

9,267 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 08-05-2026

apartment for rent at Borås

OM LÄGENHETEN 2 rum och kök med balkong på fina Dammsvedjan. Lägenheten ligger i ett mindre hus i ett lugnt och lummigt område. Hiss finns. Denna lägenhet har bland annat modernt kök med rostfria vitvaror och diskmaskin, helkaklat badrum där det är förberett för tvättmaskin, ljusa ytskikt och ekparkett samt klinker i hallen. PARKERING För att göra en intresseanmälan eller teckna avtal på en ledig parkeringsplats behöver du ha ett konto på Mina sidor På Willhems hemsida. Du hittar alla våra lediga parkeringsplatser på vår hemsida. Vill du få tips via mail på lediga parkeringsplatser där du bor kan du lägga upp en bevakning. ÖVRIGT Hyran inkluderar värme, vatten och kabel-TV. Telias fibernät finns indragen i alla lägenheter och hyresgästen får själv teckna abonnemang avseende internet/telefoni. Välkommen med din ansökan! OBS! På planritningen kan viss avvikelse förekomma.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

56 m²

Price

9,267 kr

Rental period

Unlimited

Available from

08-05-2026

Price per m²

165 kr

Map

The listing is located at Bygatan 29B, 504 45 Borås, Sweden

Loading map