Listed 3 days ago

2 rooms apartment of 48m² in Dannike

Klippvägen 2A, 516 94 Dannike, Sweden

5,673 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 07-05-2026

apartment for rent at Dannike

Naturnära boende med radhuskaraktär. Trevlig innergård med lekplats för barnen. Gemensam tvättstuga finns i en separat byggnad. Närhet till skola och förskola. Fjärrvärme, parkeringsplats finns att hyra. Vatten och värme ingår i hyran. Dannike är en tätort i Borås Stads sydöstra delar. Det ligger ca 20 km från Borås. Körtid dit är ca 20 minuter. I närheten ligger Rammsjön i vacker natur. Samhället ligger också nära Hofsnäs och Torpa stenhus med fina strövområden vid sjön Åsunden.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

48 m²

Price

5,673 kr

Rental period

Unlimited

Available from

07-05-2026

Price per m²

118 kr

Map

The listing is located at Klippvägen 2A, 516 94 Dannike, Sweden

Loading map