Listed today
Åsgatan 92, 791 70 Falun, Sweden
5,831 kr / month
Välkommen till Åsgatan 90! Vi erbjuder en stor och fräsch etta belägen på markplan, perfekt för den som söker en bekväm och modern bostad. Fint kök utrustat med spishäll och stilrena luckor, skapar en trevlig och funktionell matlagningsmiljö. Parkettgolv är genomgående i lägenheten, som bidrar till en varm och inbjudande atmosfär. Det nya och fräscha badrummet är helkaklat med vitt kakel och svart klinkergolv, ger en ren och modern känsla. Gemensam tvättstuga och förråd finns på källarplan. Tillträde: 2026-09-01, med möjlighet till tidigare tillträde. Hyran ligger på 5831/månad. Värme och varmvatten ingår. Lägenheten ligger på en attraktiv adress i centrala Falun, med nära tillgång till lokala faciliteter, natur och kommunikationer. Fint kök utrustat med spishäll och stilrena luckor, skapar en trevlig och funktionell matlagningsmiljö. Parkettgolv är genomgående i lägenheten, som bidrar till en varm och inbjudande atmosfär. Det nya och fräscha badrummet är helkaklat med vitt kakel och svart klinkergolv, ger en ren och modern känsla.
Välkommen till Åsgatan 90! Vi erbjuder en stor och fräsch etta belägen på markplan, perfekt för den som söker en bekväm och modern bostad. Fint kök utrustat med spishäll och stilrena luckor, skapar en trevlig och funktionell matlagningsmiljö. Parkettgolv är genomgående i lägenheten, som bidrar till en varm och inbjudande atmosfär. Det nya och fräscha badrummet är helkaklat med vitt kakel och svart klinkergolv, ger en ren och modern känsla. Gemensam tvättstuga och förråd finns på källarplan. Tillträde: 2026-09-01, med möjlighet till tidigare tillträde.
Hyran ligger på 5831/månad. Värme och varmvatten ingår. Lägenheten ligger på en attraktiv adress i centrala Falun, med nära tillgång till lokala faciliteter, natur och kommunikationer. Fint kök utrustat med spishäll och stilrena luckor, skapar en trevlig och funktionell matlagningsmiljö. Parkettgolv är genomgående i lägenheten, som bidrar till en varm och inbjudande atmosfär. Det nya och fräscha badrummet är helkaklat med vitt kakel och svart klinkergolv, ger en ren och modern känsla.
Property type
apartment
Rooms
1
Size
30 m²
Price
5,831 kr
Rental period
Unlimited
Available from
22-05-2026
Price per m²
194 kr
The listing is located at Åsgatan 92, 791 70 Falun, Sweden
Loading map