3 rooms apartment of 72m² in Gothenburg

Cymbalgatan 15, 421 51 Gothenburg, Sweden

12,923 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 16-04-2026

apartment for rent at Göteborg

Ett idylliskt kvarter beläget mellan både city och hav. Här erbjuds närhet till natursköna Ruddalen och dess friluftsliv till shoppingturer på Frölunda Torg. Denna fina lägenhet med radhuskaraktär, samt omgivande två gator byggdes klart 2018. I direkt anslutning till området finns både skolor och förskolor. Om vädret tillåter så står inget i vägen för en härlig cykeltur till havet eller till Linnés utbud av caféer och restauranger. Lägenhetens hyra är en kallhyra. Kostnad för hushållsel och uppvärmning av lägenheten (fjärrvärme, Göteborg Energi) faktureras hyresgästen. Individuell mätning och debitering för kall- och varmvatten tillkommer med ett schablonbelopp och avstämning görs kvartalsvis och debiteras/krediteras därefter. Läs gärna mer om vår uthyrningspolicy här: https://www.fop.se/uthyrningspolicy/

Property type

apartment

Rooms

3

Size

72 m²

Price

12,923 kr

Rental period

Unlimited

Available from

16-04-2026

Price per m²

179 kr

Map

The listing is located at Cymbalgatan 15, 421 51 Gothenburg, Sweden

Loading map