Listed today

1 room apartment of 28m² in Stockholm

Diavoxvägen 18 A;18 B, 126 29 Stockholm, Sweden

9,206 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 20-05-2026

apartment for rent at Hägersten

OBS! SNABB INFLYTTNING! The Brick Alba är en del av det moderna bostadskvarteret vid Telefonplan i charmiga Midsommarkransen. Här erbjuds nyproducerade och stilrent designade lägenheter med genomtänkta planlösningar, ljusa ytor och fantastiska vyer från de övre våningsplanen. Området kombinerar stadspuls med närhet till grönområden, caféer och kulturella mötesplatser – bara ett stenkast från centrala Stockholm. Samtliga bostäder präglas av en öppen planlösning som skapar rymd, förstärkt av vitlaserad ekparkett och målade väggar i ljusa toner som ger ett lugnt och harmoniskt intryck. Köket är komplett utrustat med moderna vitvaror och erbjuder både generösa arbetsytor och gott om förvaring – redo för såväl vardagsmatlagning som festliga middagar. Badrummet är smart planerat för komfort och funktion, med helkaklade ytor, dusch samt kombinerad tvättmaskin och torktumlare. Utöver hyran tillkommer kostnader för el och varmvatten. Bredband tillkommer med 250 kronor per månad. Varmvatten tillkommer med 105kronor per månad Parkering: Hyrs ut genom Parkando Hyresnivå: 2026

Property type

apartment

Rooms

1

Size

28 m²

Price

9,206 kr

Rental period

Unlimited

Available from

20-05-2026

Price per m²

329 kr

Map

The listing is located at Diavoxvägen 18 A;18 B, 126 29 Stockholm, Sweden

Loading map