Listed 4 days ago
Ridhusgatan 3, 5, 302 96 Halmstad, Sweden
10,235 kr / month
Välkommen till en fin och välplanerad lägenhet på Sporthallsparken. Lägenheterna är byggda 2016 och har en genomgående tänk på planlösningar, bra förvaring, ett fint ljus insläpp och fräscha materialval. Här bor du bekvämt med parkettgolv i alla rum, helkaklat badrum och tillgång till eget förråd – perfekt för dig som vill ha det både praktiskt och hemtrevligt. Lägenheterna är utrustade med tvättmaskin, torktumlare, diskmaskin och alla andra nödvändigheter. En del lägenheter har balkong medans några har franskbalkong. Se planlösning för just din lägenhet. Det ingår värme och vatten. El och bredband tillkommer, bredband är Halmstad Stadsnät. Här bor ni i närheten till det mesta, stenkast från Galgberget med fina promenadstråk och även en viadukt från stadens hjärta och puls. Garage under huset finns att hyra upptill. *Lägenhets bilderna tillhör inte just denna lägenhet*
Välkommen till en fin och välplanerad lägenhet på Sporthallsparken. Lägenheterna är byggda 2016 och har en genomgående tänk på planlösningar, bra förvaring, ett fint ljus insläpp och fräscha materialval. Här bor du bekvämt med parkettgolv i alla rum, helkaklat badrum och tillgång till eget förråd – perfekt för dig som vill ha det både praktiskt och hemtrevligt. Lägenheterna är utrustade med tvättmaskin, torktumlare, diskmaskin och alla andra nödvändigheter.
En del lägenheter har balkong medans några har franskbalkong. Se planlösning för just din lägenhet. Det ingår värme och vatten. El och bredband tillkommer, bredband är Halmstad Stadsnät. Här bor ni i närheten till det mesta, stenkast från Galgberget med fina promenadstråk och även en viadukt från stadens hjärta och puls. Garage under huset finns att hyra upptill. *Lägenhets bilderna tillhör inte just denna lägenhet*
Property type
apartment
Rooms
2
Size
54 m²
Price
10,235 kr
Rental period
Unlimited
Available from
08-05-2026
Price per m²
190 kr
The listing is located at Ridhusgatan 3, 5, 302 96 Halmstad, Sweden
Loading map