Listed 3 days ago

1 room apartment of 35m² in Handen

Iris väg, 136 39 Handen, Sweden

9,290 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 08-05-2026

apartment for rent at Handen

Välkommen till Kvarter Nova i Handen som erbjuder moderna lägenheter i ett naturskönt område med närhet till Rudans friluftsområde och naturreservat, med stora gräsytor, lekplatser, utegym och badplatser. Under vintertid prepareras skidspår och på Övre Rudasjön plogas en skridskobana fram. En kortare cykeltur bort hittar du Haninge centrum - och alla dess olika butiker, restauranger och service. Alla lägenheter har en god standard i materialval med moderna kök utrustade med mikrovågsugn, diskmaskin och funktionella arbetsytor. Varje lägenhet är utrustad med en kombimaskin, så du kan tvätta när det passar dig! I hyran ingår det värme och TV paket bas från Telia. Kall- och varmvatten debiteras på hyresavin utefter faktisk förbrukning. Som hyresgäst tecknar du själv elnät- och elhandelsavtal samt bredband. Det finns ett parkeringsgarage i fastigheten och parkeringsplatser hyrs ut via intresseanmälan. Bilderna är exempel bilder. Fysisk visning kommer inte att erbjudas. Vi kommer att skicka de sökande med längst kötid en film eller bilder från lägenheten. Sveaviken PM tillämpar bakgrundskontroll vid uthyrning. Vid kontraktsskrivning kommer månadshyran ligga på 2026 års hyresnivå, 9290 kr i månaden.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

35 m²

Price

9,290 kr

Rental period

Unlimited

Available from

08-05-2026

Price per m²

265 kr

Map

The listing is located at Iris väg, 136 39 Handen, Sweden

Loading map