2 rooms apartment of 59m² in Helsingborg

Södra Stenbocksgatan 112, 252 44 Helsingborg, Sweden

9,351 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 15-04-2026

apartment for rent at Helsingborg

Välkommen till denna ljusa och välplanerade 2-rumslägenhet med balkong på Södra Stenbocksgatan 112! Lägenheten är renoverad och ligger högst upp i fastigheten, vilket ger ett härligt ljusinsläpp och en rymlig känsla. Bostaden har ett stilrent kök med vita skåpluckor och en mörkare bänkskiva. Det kaklade badrummet går i vitt med grått klinkergolv. Tvättstuga och förråd finns i källaren. Lägenheten ligger i ett område med närhet till matbutiker, apotek, skolor och grönområden – perfekt för dig som söker ett bekvämt och trivsamt boende.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

59 m²

Price

9,351 kr

Rental period

Unlimited

Available from

15-04-2026

Price per m²

158 kr

Map

The listing is located at Södra Stenbocksgatan 112, 252 44 Helsingborg, Sweden

Loading map