3 rooms apartment of 86m² in Helsingborg

Carl Krooks gata 35, 252 25 Helsingborg, Sweden

13,235 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 16-04-2026

apartment for rent at Helsingborg

Fastigheten är belägen på Söderity med närhet till mataffärer, bio, torghandel, badhus med mera. Lägenheten blev renoverad 2014 och fick då nytt kök och nytt badrum. Badrum har kakel och klinker i grått och vitt och är byggt med duschplats. Köket har ljus inredning med vita köksluckor och har en diskmaskin installerad. Lägenheten har väggar målade i vit nyans och det ligger parkettgolv i sovrum, hall, kök och vardagsrum Balkong finns. Gemensam tvättstuga finns i källare. Förråd finns. Fastigheten är ansluten till Telias fiber. Hyresgästen tecknar eget abonnemang. Telias digitaltv-paket Lagom ingår i hyran. Samtliga bilder i annons är tagna den aktuella lägenheten. Nämnd hyra är för 2025. Vi reserverar oss för att årlig höjning kan ske mellan publicering, kontrakt och tillträde. Anmäl ditt intresse idag för din chans till visning! Planlösning, ytskikt, inredning och möblering är endast exempel och överensstämmer inte med det faktiska utseendet. En del planritningar är spegelvända. Riksbyggen reserverar sig mot fel i annonstexten.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

86 m²

Price

13,235 kr

Rental period

Unlimited

Available from

16-04-2026

Price per m²

154 kr

Map

The listing is located at Carl Krooks gata 35, 252 25 Helsingborg, Sweden

Loading map