Listed 6 days ago

2 rooms apartment of 52m² in Järfälla kommun

Viggengatan 5, 177 45 Järfälla kommun, Sweden

12,940 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 12-05-2026

apartment for rent at Järfälla

Ljusa fina lägenheter med vitmålade väggar, parkettgolv av ek och fönsterbänkar i granit. I entrén ligger klinkergolv. Köken har vit skåpinredning med kakel som stänkskydd samt en fin laminatbänkskiva. Köken är utrustade med induktionshäll, varmluftsugn, kyl och frys alternativt en kyl/frys, diskmaskin samt inbyggd mikrovågsugn. I köken finns också avfallskvarn. Badrummen är helkaklade och har klinkergolv. Dusch med duschväggar i klarglas, spegelskåp samt tvättställ med kommod. I alla lägenheter installeras även handdukstork samt tvättmaskin och torktumlare alternativt en kombinerad tvätt-/torkmaskin. Alla lägenheter har säkerhetsdörr. Till varje lägenhet hör ett förråd, antingen i lägenheten eller ett externt förråd. Bilderna är projektbilder från en färdigställd lägenhet i projektet. De exteriöra bilderna är visionsbilder varav avvikelser kan förekomma.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

52 m²

Price

12,940 kr

Rental period

Unlimited

Available from

12-05-2026

Price per m²

249 kr

Map

The listing is located at Viggengatan 5, 177 45 Järfälla kommun, Sweden

Loading map