Listed today
Lagmansgatan 7B, 392 35 Kalmar, Sweden
4,732 kr / month
Fastigheten består av två hus och ligger centralt beläget med närhet till citykärnan, skolor och strövområden. I husen finns 53 lägenheter fördelade på 1-4 ROK. Det finns lägenhetsförråd och en gemensam tvättstuga. Miljöhus med möjlighet till viss källsortering finns i anslutning till fasigheten Fiber och tv levereras via ViaEuropa, för mer info se www.viaeuropa.se. Det finns garageplatser att hyra; till dessa är det separat kö. Norrgårdsgärdet ligger norr om stadskärnan; in till Kvarnholmen med dess butiker, restauranger och centralstationen är det ca 1 km. Här finns en blandad bebyggelse med både villa- och mindre flerfamiljshus. Inom cykelavstånd finns köpcentrumet Giraffen med butiker och restauranger.
Fastigheten består av två hus och ligger centralt beläget med närhet till citykärnan, skolor och strövområden. I husen finns 53 lägenheter fördelade på 1-4 ROK. Det finns lägenhetsförråd och en gemensam tvättstuga. Miljöhus med möjlighet till viss källsortering finns i anslutning till fasigheten Fiber och tv levereras via ViaEuropa, för mer info se www.viaeuropa.se.
Det finns garageplatser att hyra; till dessa är det separat kö. Norrgårdsgärdet ligger norr om stadskärnan; in till Kvarnholmen med dess butiker, restauranger och centralstationen är det ca 1 km. Här finns en blandad bebyggelse med både villa- och mindre flerfamiljshus. Inom cykelavstånd finns köpcentrumet Giraffen med butiker och restauranger.
Property type
apartment
Rooms
1
Size
38 m²
Price
4,732 kr
Rental period
Unlimited
Available from
19-05-2026
Price per m²
125 kr
The listing is located at Lagmansgatan 7B, 392 35 Kalmar, Sweden
Loading map