Petersbergsgatan, 653 47 Karlstad, Sweden
7,411 kr / month
Under vecka 15-52 pågår en avloppsrenovering/relining i kök och badrum på Petersbergsgatan 31-37. Detta kommer medföra störningar i samtliga lägenheter och begränsad åtkomst till bad och kök, ca 2 veckor per lägenhet. Tillfälliga WC/duschbodar kommer finnas uppställda. Arbetet utförs per trapphus med start Petersbergsgatan 31. Återkom till oss för mer information. KAMPANJ Just nu erbjuder vi 1000 kr rabatt per månad i 12 månader! Den marknadsförda hyran är den rabatterade hyran – ordinarie hyra är 8411 kr/mån. Erbjudandet gäller endast nya kunder och under en begränsad tid – passa på! OM LÄGENHETEN En ljus lägenhet med med ljusinsläpp. I hallen och kök finns ett slitstarkt stengolv. Köket är utrustat med diskmaskin och i badrummet går det att installera egen tvättmaskin. Lägenheten har gott om förvaring och det ingår ett externt förråd. ÖVRIGT Värme och vatten ingår i hyran. Fiber från Telia finns i fastigheten. TV-paketet lagom ingår i hyran. Förråd finns. PARKERING För att teckna avtal på en ledig parkeringsplats behöver du ha ett konto på Mina sidor. Du hittar alla våra lediga parkeringsplatser på vår hemsida willhem.se/parkering. Välkommen med en intresseanmälan!
Under vecka 15-52 pågår en avloppsrenovering/relining i kök och badrum på Petersbergsgatan 31-37. Detta kommer medföra störningar i samtliga lägenheter och begränsad åtkomst till bad och kök, ca 2 veckor per lägenhet. Tillfälliga WC/duschbodar kommer finnas uppställda. Arbetet utförs per trapphus med start Petersbergsgatan 31. Återkom till oss för mer information. KAMPANJ Just nu erbjuder vi 1000 kr rabatt per månad i 12 månader! Den marknadsförda hyran är den rabatterade hyran – ordinarie hyra är 8411 kr/mån. Erbjudandet gäller endast nya kunder och under en begränsad tid – passa på! OM LÄGENHETEN En ljus lägenhet med med ljusinsläpp.
I hallen och kök finns ett slitstarkt stengolv. Köket är utrustat med diskmaskin och i badrummet går det att installera egen tvättmaskin. Lägenheten har gott om förvaring och det ingår ett externt förråd. ÖVRIGT Värme och vatten ingår i hyran. Fiber från Telia finns i fastigheten. TV-paketet lagom ingår i hyran. Förråd finns. PARKERING För att teckna avtal på en ledig parkeringsplats behöver du ha ett konto på Mina sidor. Du hittar alla våra lediga parkeringsplatser på vår hemsida willhem.se/parkering. Välkommen med en intresseanmälan!
Property type
apartment
Rooms
3
Size
62 m²
Price
7,411 kr
Rental period
Unlimited
Available from
27-04-2026
Price per m²
120 kr
The listing is located at Petersbergsgatan, 653 47 Karlstad, Sweden
Loading map