Pihlgrensgatan 4, 652 25 Karlstad, Sweden
12,474 kr / month
Välkommen till denna 3 rok om 80 m2 i centrala Karlstad! Samtliga väggar och tak är vitmålade och på golvet ligger en ekparkett. I köket finns vitvaror i rostfritt stål i form av kyl och frys, diskmaskin, mikrovågsugn, inbyggnadsugn med spishäll samt fläktkåpa. Badrummet är helkaklat och försett med ett klinkergolv. Här finns även duschväggar i glas, handdukstork, komfortvärme samt tvättmaskin och torktumlare. Lägenheten ligger på våning 5. OBS inflytt 3/8 på grund av helgdag. OMGIVNING Centralt belägen fastighet med närhet till Klarälven. KOMMUNIKATIONER Tåg- och busstation är belägna inom gångavstånd. Fina gång- och cykelvägar. SERVICE Inom bekvämt gångavstånd finns all möjlig service som Karlstads centrum har att erbjuda, matbutiker, shoppingstråk, restauranger, bio, apotek, gym med mera.
Välkommen till denna 3 rok om 80 m2 i centrala Karlstad! Samtliga väggar och tak är vitmålade och på golvet ligger en ekparkett. I köket finns vitvaror i rostfritt stål i form av kyl och frys, diskmaskin, mikrovågsugn, inbyggnadsugn med spishäll samt fläktkåpa. Badrummet är helkaklat och försett med ett klinkergolv. Här finns även duschväggar i glas, handdukstork, komfortvärme samt tvättmaskin och torktumlare.
Lägenheten ligger på våning 5. OBS inflytt 3/8 på grund av helgdag. OMGIVNING Centralt belägen fastighet med närhet till Klarälven. KOMMUNIKATIONER Tåg- och busstation är belägna inom gångavstånd. Fina gång- och cykelvägar. SERVICE Inom bekvämt gångavstånd finns all möjlig service som Karlstads centrum har att erbjuda, matbutiker, shoppingstråk, restauranger, bio, apotek, gym med mera.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
80 m²
Price
12,474 kr
Rental period
Unlimited
Available from
28-04-2026
Price per m²
156 kr
The listing is located at Pihlgrensgatan 4, 652 25 Karlstad, Sweden
Loading map