2 rooms apartment of 67m² in Landskrona

Tranegatan 3, 261 34 Landskrona, Sweden

7,607 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 25-02-2026

apartment for rent at Landskrona

Välplanerad 2-rums-lägenhet med balkong. Vardagsrum med ekparkett, rymlig plats i köket. Balkong mot trädgården. Lugnt och välordnat hyreshus. 3:e våningen. Hiss finns. Huset har en stor och fin trädgård med grillplats. Rymligt förråd i källaren ingår i hyran. Gemensam tvättstuga i källaren. Garageplats finns i huset intill och kan hyras mot tillägg. Hyran är inkl. värme och varmvatten. Fiber finns i huset. Förstahandskontrakt. Uthyres tillsvidare. Du behöver vara utan betalningsanmärkningar och ha inkomst enligt uthyrningspolicyn. Visning planeras inom kort. Huset ligger i ett trevligt område med stora trädgårdar och angränsande vackra villor. Öresundståg tar dig enkelt till Lund/Malmö eller Helsingborg. Restid Från Landskronas tågstation till Lund C ca 15 min.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

67 m²

Price

7,607 kr

Rental period

Unlimited

Available from

25-02-2026

Price per m²

114 kr

Map

The listing is located at Tranegatan 3, 261 34 Landskrona, Sweden

Loading map