2 rooms apartment of 66m² in Malmö

Rosendalsvägen, 212 20 Malmö, Sweden

9,224 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 11-12-2025

apartment for rent at Malmö

Fin 2a med stort kök, på promenadavstånd från Kirseberg. Lägenheten ligger en halvtrappa upp. Kök: Vinylgolv och ljusa väggar. Ljus köksinredning. Kyl/frys, spis med induktionshäll och diskmaskin. Badrum: Helkaklat i gått och vitt. Badkar finns. Hall: Vinylgolv och ljusa väggar och gott om garderober. Sovrum: Rymligt med parkettgolv och ljusa väggar Vardagsrum: Parkett och ljusa väggar Hiss finns. Köksbilden är från aktuell lägenhet. Hyran avser 2025-års nivå, avgift för kabelTV tillkommer fn 95:- /mån Utanför fastigheten går både stadsbuss och regionsbuss och på promenadavstånd når du all tänkbar service. Nära till Kirsebergs centrum och till Värnhemstorget. Östervärn tågstation ligger på fem minuters gångavstånd från fastigheten. Välkommen!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

66 m²

Price

9,224 kr

Rental period

Unlimited

Available from

11-12-2025

Price per m²

140 kr

Map

The listing is located at Rosendalsvägen, 212 20 Malmö, Sweden

Loading map