Listed today

3 rooms apartment of 75m² in Nyköping

Mejerivägen, 611 55 Nyköping, Sweden

12,245 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 18-05-2026

apartment for rent at Nyköping

Tre rum och kök med radhuskänsla och egen parkering! HALL Ljusgrått klinkergolv och vitmålade väggar. Här finns platsbyggd garderob samt plats för avhägning. BADRUM Ljusgrått klinkergolv och ljusgrå helkaklade väggar. Här finns wc, handdukstork, dusch med glasvägg, handfat med kommod samt badrumsskåp med spegel och belysning. Badrummet är också utrustat med tvättmaskin och torktumlare med tillhörande arbetsbänk i grå laminat. KÖK Golv i eklaminat och vitmålade väggar. Vit köksinredning från Ballingslöv och handtag i rostfritt. Grå bänkskiva i sten. Köket är utrustat med kombinerad kyl/frys, inbyggd mikrovågsugn, integrerad diskmaskin, ugn och inbyggd spishäll. Öppen planlösning mot vardagsrummet. VARDAGSRUM Golv i eklaminat och vitmålade väggar. Här finns plats för soffgrupp och matbord. Från vardagsrummet nås bostadens uteplats. SOVRUM Golv i eklaminat och vitmålade väggar. Större sovrum med plats för dubbelsäng och här finns även en skjutdörrsgarderob. Även ett mindre sovrum där det finns gott om plats för enkelsäng och läs-/ arbetshörna, här finns även två platsbyggda garderober. OMRÅDET Vid gamla Mjölkcentralen finns hyresrätter i K-Fastigheters populära Låghus. Bo i ett lugnt, naturskönt område som ligger intill Nyköpingsån med sina vackra promenadstråk. I närområdet finns bland annat Nyköpings lasarett, förskola, skola, mataffär, pizzeria, frisör. Ta en promenad på 20 minuter så är du på Stora Torget i Nyköping och ta del av puls, cafeér och butiker. Pendlingsmöjligheterna är många, stadsbussen trafikerar området två gånger per timme och med bil är du i Stockholm på en timme. Skavsta flygplats ligger sex km från området och erbjuder linjer till ett stort antal destinationer.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

75 m²

Price

12,245 kr

Rental period

Unlimited

Available from

18-05-2026

Price per m²

163 kr

Map

The listing is located at Mejerivägen, 611 55 Nyköping, Sweden

Loading map