Listed 6 days ago

4 rooms apartment of 75m² in Nykvarn

Taggsvampsvägen 3, 155 34 Nykvarn, Sweden

11,801 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 14-05-2026

apartment for rent at Nykvarn

Välkommen till en modern och välplanerad 4 rum och kök om 75 kvm där stilren design möter funktion och trivsel. Här erbjuds ett ljust och luftigt hem med öppna sociala ytor, stora fönsterpartier och en harmonisk färgsättning som skapar en varm och inbjudande känsla. Det moderna köket har generösa arbetsytor och gott om förvaring, perfekt för både vardagsmatlagning och sociala middagar. Vardagsrummet bjuder in till umgänge och har direkt access till uteplats som förlänger bostaden och skapar en härlig plats för avkoppling. Lägenheten har tre rymliga sovrum med bra förvaring samt ett stilrent badrum med tvättmöjligheter. Här bor du i ett lugnt och trivsamt område med närhet till natur, service, skolor och goda kommunikationer – ett perfekt hem för både familjen och dig som söker ett modernt och bekvämt boende. I annonserad hyra ingår inte värme och vatten. Avvikelser på planritning och exempelbilder kan förekomma. OMGIVNING Välkommen till Taggsvampsvägen i Ströpsta – ett modernt och naturnära boende i Nykvarn där lugn, komfort och smidig pendling möts. Här erbjuder Balder stilrena hyresrätter med hög standard och genomtänkta planlösningar, perfekta för dig som söker ett bekvämt hem nära både natur och stad. Området präglas av modern arkitektur, vackra fasadmålningar och grönskande omgivningar som skapar en trivsam atmosfär. Med närhet till goda kommunikationer, service, mataffärer, caféer och grönområden får du en enkel och bekväm vardag i ett område att trivas i. KOMMUNIKATIONER - 30 minuter med mälartåget till stockholm city - 20 minuter med mälartåget till Södertörnshögskola - 25 minuter med pendeltåg till Södertälje SERVICE I Nykvarn centrum, som ligger cirka 20 minuters promenad från området, finns bland annat ICA supermarket, apotek, caféer och restauranger, bibliotek och gym. PARKERING Parkering finns i nära anslutning till bostaden, kontakta Balder vid intresse.

Property type

apartment

Rooms

4

Size

75 m²

Price

11,801 kr

Rental period

Unlimited

Available from

14-05-2026

Price per m²

157 kr

Map

The listing is located at Taggsvampsvägen 3, 155 34 Nykvarn, Sweden

Loading map