2 rooms apartment of 59m² in Ramnäs

Åshammarvägen, Ramnäs, Sweden

6,371 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 27-04-2026

apartment for rent at Ramnäs

Ljus och trivsam 2 rok med stor balkong – bekvämt läge nära skola och buss! Hyra på 6371 kr där det mesta ingår - värme, kall- & varmvatten samt basutbud av TV. Välkommen till denna välplanerade 2 rok belägen på andra våningen – ett perfekt hem för dig som söker ett lugnt, bekvämt och trivsamt boende. Lägenheten erbjuder ett fint ljusinsläpp tack vare nya fönster och ny balkongdörr, vilket skapar en ljus och inbjudande känsla i hela bostaden. Det rymliga vardagsrummet har plats för både soffgrupp och matbord, och härifrån når du den stora balkongen – en härlig förlängning av hemmet under årets varmare månader. Köket erbjuder goda arbetsytor och bra förvaringsmöjligheter. Sovrummet rymmer enkelt en större säng samt garderober. Badrummet renoverades 2023 med nytt golv och nytt kakel, vilket ger ett fräscht och modernt intryck. Under 2025 installerades även säkerhetsdörr som bidrar till extra trygghet och komfort. Här bor du med närhet till både skola och busshållplats, i en bostad som kombinerar funktion, trivsel och ett attraktivt läge.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

59 m²

Price

6,371 kr

Rental period

Unlimited

Available from

27-04-2026

Price per m²

108 kr

Map

The listing is located at Åshammarvägen, Ramnäs, Sweden

Loading map