Listed 6 days ago

3 rooms apartment of 100m² in Skara

Nikolai gränd, 532 31 Skara, Sweden

8,481 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 06-05-2026

apartment for rent at Skara

Rymlig etage lägenhet 3 ROK i centrala Skara! Nu finns möjligheten att hyra en fin och ljus etage lägenhet på 100 kvm, belägen på andra våningen i centrala Skara. Lägenheten har ett stort vardagsrum med vackert trägolv och höga fönster som släpper in ett härligt ljus. Det välutrustade köket har vita luckor, hällspis, diskmaskin och gott om plats för matgrupp – perfekt för både vardag och middag med vänner. Planlösningen är genomtänkt med stora sällskapsytor på första våningen och sovrum en trappa upp. På övre plan finns en rymlig hall/allrum med takfönster samt två sovrum, vilket ger gott om utrymme för hela familjen. Lägenheten har två badrum med dusch, ett på varje våning, samt säkerhetsdörr. Bilderna i annonsen är från aktuell lägenhet Välkommen med din intresseanmälan – kanske blir detta ditt nya hem!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

100 m²

Price

8,481 kr

Rental period

Unlimited

Available from

06-05-2026

Price per m²

85 kr

Map

The listing is located at Nikolai gränd, 532 31 Skara, Sweden

Loading map