1 room apartment of 41m² in Sköldinge

Tingshusgatan, 640 24 Sköldinge, Sweden

4,957 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 13-04-2026

apartment for rent at Sköldinge

En stor och trevlig 1a på 2:a våningen. Lägenheten har ett stort kök med plats för ett matbord. Vardagsrummet är stort och rymligt där man enkelt får plats med en säng i hörnet som går in en bit. Däröver får man enkelt plats med soffa och tv och mer om det behövs. Balkong med utsikt över gården. I hallen finns ett större garderobsrum där man får plats med alla sina kläder. Fiber finns i lägenheten. Sköldinge är en mysig liten ort nära naturen. Förskola och grundskola finns här men även en fotbollsplan, tennisbana och möjlighet att åka skridskor på vintern. I närheten och Åsö Folkhögskola finns ett springspår. Det finns en liten närbutik där man hittar det viktigaste. Vill man storhandla gör man det i Valla/Katrineholm eller Flen som ligger nära. Busskommunikation till Flen/Valla och Katrineholm funkar bra. Badstrand finns i närheten dit man tar sig med cykel eller bil.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

41 m²

Price

4,957 kr

Rental period

Unlimited

Available from

13-04-2026

Price per m²

121 kr

Map

The listing is located at Tingshusgatan, 640 24 Sköldinge, Sweden

Loading map