Listed 2 days ago

4 rooms apartment of 86m² in Skövde kommun

Barkvägen, 541 63 Skövde kommun, Sweden

11,274 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 19-05-2026

apartment for rent at Skövde

Bli den första att flytta in i denna nyrenoverade markplanslägenheten, ett modernt och bekvämt boende med helt ny känsla! Stig in i hallen där klinkers ligger på golvet. Klinker återkommer tillsammans med kakel i badrummet som även försetts med duschvägg i glas, tvättpelare, handdukstork, spegel med LED-belysning samt golvvärme. Vidare in i lägenheten möts du av ljusa väggar och ekparkettgolv. I det välplanerade köket finns bekvämligheter som: - Rymlig kyl/frys - Inbyggnadsugn - Diskmaskin - Häll - Fläktkåpa Alla vitvaror i rostfritt stål. Bilderna i annonsen är exempelbilder, avvikelser i planlösning kan därav förekomma, standarden är densamma. Varmt välkommen med din intresseanmälan! OMGIVNING Södra Ryd är den största stadsdelen i Skövde och tillsammans med kommunen skapar vi på Balder en kontinuerlig utveckling i området. Våra bostadsområden har en blandad befolkning i egenskap av barnfamiljer, pensionärer, studenter med fler. Våra innergårdar och allmänna ytor erbjuder flertalet lekplatser, grillplatser, pergolas, sportplaner samt boulebanor för umgänge, gemenskap och glädje. KOMMUNIKATIONER Här tar ni er runt Skövde på bara några minuter! Från Södra Ryd går sju olika busslinjer som tar er runt staden med en turtäthet om cirka 8–10 minuter under dagtid. Från Södra Ryd finns även bra cykelvägar till centrum samt sjukhuset. SERVICE Utöver alla trevliga promenadstråk och grönområden har Södra Ryd ett centrum i form av ett öppet torg i anslutning till följande: - Hemköp - Orientaliska livsmedelsbutiker - Kiosk - Pizzeria - Grillvagn - Bibliotek - Fritidsgård Fritidsgården är för barn och ungdomar i området där de kan umgås i en inspirerande miljö med varandra samt fritidsledare. PARKERING Vid intresse av att hyra en parkeringsplats finns det ett begränsat antal parkeringsplatser som ligger i anslutning till er lägenhet att söka.

Property type

apartment

Rooms

4

Size

86 m²

Price

11,274 kr

Rental period

Unlimited

Available from

19-05-2026

Price per m²

131 kr

Map

The listing is located at Barkvägen, 541 63 Skövde kommun, Sweden

Loading map