3 rooms apartment of 79m² in Sommen

Mossebogatan, 573 61 Sommen, Sweden

7,529 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 23-04-2026

apartment for rent at Sommen

ERBJUDANDE JUST NU! 500 KR RABATT / MÅNAD I 24 MÅNADER PÅ DETTA OBJEKT! (ordinarie månadshyra 7529 kr ) OBS erbjudandet gäller endast nya hyresgäster. Välj lugnet, bosätt dig i Sommen! Här bor du billigt med närhet till sjö och vacker natur, och det ligger endast en 10 minuters kort bilfärd norr om Tranås. Belägen en trappa upp på första våningen ligger denna 3-rumslägenhet. Sovrummen är utrustade med flertalet garderober och det väl tilltagna vardagsrummet har plats för hela familjen. Även köket är rymligt och har goda förvaringsmöjligheter samt avlastnings ytor, här ifrån når man även utgången till balkongen. Parkering och garage finns i området och hyrs separat. Aktuell status på tillgänglighet kollas vid intresse. Diskmaskin och tvättmaskin finns i lägetheten. Öppen fiber via Zitius (Telia) Varmt välkommen med er ansökan! För frågor kontakta vår uthyrare på [email protected] / 010-178 58 52

Property type

apartment

Rooms

3

Size

79 m²

Price

7,529 kr

Rental period

Unlimited

Available from

23-04-2026

Price per m²

95 kr

Map

The listing is located at Mossebogatan, 573 61 Sommen, Sweden

Loading map