2 rooms apartment of 39m² in Torshälla

Gökstensskolan, Thermaeniusgatan, 644 30 Torshälla, Sweden

7,449 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 03-02-2026

apartment for rent at Torshälla

Välkommen till Eskilstunavägen 17 i Torshälla – ett modernt och trivsamt boende med närhet till både service och kommunikationer. Här erbjuds en välplanerad och yteffektiv 2 rum och kök om 39 kvadratmeter, perfekt för dig som söker ett bekvämt och modernt boende. Lägenheten är nyligen renoverad i ljusa, tidlösa färger och har genomgående parkettgolv samt installerad säkerhetsdörr för extra trygghet. Det stilrena köket är modernt utrustat med vita luckor och diskmaskin, och här finns plats för ett mindre matbord. Sovrummet är något mindre men rymmer säng i storlek 120–140 cm. Badrummet är helkaklat och utrustat med golvvärme samt både tvättmaskin och torktumlare – dessa ingår i hyran och ger ett extra bekvämt vardagsliv. Parkering finns att hyra och den gemensamma gården kan nyttjas med utemöbler under årets varmare månader. Fastigheten är belägen intill skola och busshållplats finns precis utanför huset, med smidiga förbindelser till Eskilstuna centrum. Med en kort promenad når du även Torshällas centrum där du hittar matvarubutiker, apotek, systembolag, frisör, caféer och annan service. Observera att bilderna i annonsen är exempelbilder som visar lägenhetens standard. Ett utmärkt boende för dig som söker ett modernt, lättskött hem med bra läge och goda kommunikationer.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

39 m²

Price

7,449 kr

Rental period

Unlimited

Available from

03-02-2026

Price per m²

191 kr

Map

The listing is located at Gökstensskolan, Thermaeniusgatan, 644 30 Torshälla, Sweden

Loading map