2 rooms apartment of 53m² in Västerås

Pilgatan 23, 721 30 Västerås, Sweden

8,556 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 28-04-2026

apartment for rent at Västerås

Välkommen till Pilen! Lägenheterna karaktäriseras av ljusa färger på väggarna och ekparkett på golvet. I hallen ligger det klinker. Lägenheterna är utrustad med säkerhetsdörr, kyl och frys, mikro, diskmaskin samt spis med induktionshäll och ugn. I badrummet finns det antingen tvättmaskin och torktumlare eller en kombimaskin, duschskärmvägg, handdukstork, torkställ, spegel med LED-belysning, kommod. Väggarna är helkaklade och det är klinker på golvet. I 4 rum och kök finns det dessutom ett extra badrum med toalett. Samtliga lägenheter har balkong, fransk balkong eller egen uteplats. Till varje lägenhet finns lägenhetsförråd antingen i lägenheten eller i källarplanet. Samtliga våningsplan nås med hiss och trappa. Entréerna är välkomnande och smakfullt utformade med mycket god belysning. Samtliga utrustade med postboxar. Ett av trapphusen är också utrustat med paketutlämningsboxar. I varje trapphusentré finns utrymme för barnvagnar och rullstolar.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

53 m²

Price

8,556 kr

Rental period

Unlimited

Available from

28-04-2026

Price per m²

161 kr

Map

The listing is located at Pilgatan 23, 721 30 Västerås, Sweden

Loading map