Listed today

3 rooms apartment of 77m² in Kävlinge

Västra Långgatan 5B, 244 45 Kävlinge, Sweden

13,406 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment for rent in Kävlinge

I denna fina fastighet, hittar du en trevlig trerumslägenhet med stor matplats och bra förvaringsmöjligheter. Genomgående ljusa väggar och parkettgolv. Klinkergolv innanför entrédörren. Helkaklat badrum med dusch. De stora fönsterna ger härligt ljus i hela lägenheten och de fina materialvalen gör att det känns lite lyxigt att komma hem. I vardagsrummet finns möjlighet att öppna upp ut på loftgången där du kan ha ett litet cafémöblemang. Lägenheten är lättillgänglig med hiss från markplan. En kort promenad bort ligger Kävlinge station med goda pendlingsmöjligheter till Lund (10min), Malmö C (24min) och Helsingborg C (32min), en stor Coop butik samt ett alldeles nybyggt badhus med ett välutrustat gym. Kika gärna på bilder och planritning som finns med här i annonsen. Välkommen att anmäla dig till visning!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

77 m²

Price

13,406 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

174 kr

Map

The listing is located at Västra Långgatan 5B, 244 45 Kävlinge, Sweden

Loading map