Listed today

1 room apartment of 29m² in Ystad

Sorbusgränd, 271 39 Ystad, Sweden

6,313 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 16-07-2026

apartment for rent in Ystad

OBS! Ingen visning på plats i denna lägenhet. Du behöver ta beslut baserat på informationen i annonsen. Välkommen till denna ljusa och välplanerade etta belägen på tredje våningen som byggdes 2020. Lägenheten erbjuder ett härligt ljusinsläpp från fönster i norrläge och har en smart planlösning med en avskild sovalkov i eget rum – perfekt för att skapa en tydlig uppdelning mellan vardagsrum och sovdel. Bostaden håller en genomgående hög standard med stilrent parkettgolv och ett fräscht, helkaklat badrum. Inför inflyttning kommer lägenheten att målas om och parkettgolvet slipas, vilket ger ett extra fräscht och välkomnande intryck. Här bor du tryggt med säkerhetsdörr i en fastighet utan hiss. På den trevliga innergården finns gemensamma odlingslådor för dig som uppskattar möjligheten att odla egna växter. Till lägenheten hör tillgång till förråd och tvättstuga i angränsande byggnad. Parkeringsplats eller garage finns att hyra via kösystem på Ystadbostäders hemsida.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

29 m²

Price

6,313 kr

Rental period

Unlimited

Available from

16-07-2026

Price per m²

218 kr

Map

The listing is located at Sorbusgränd, 271 39 Ystad, Sweden

Loading map