2 rooms apartment of 57m² in Västerås

Vitmåragatan 8, 722 26 Västerås, Sweden

8,287 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

apartment in Vitmåragatan 8

På sjätte våningen hittar du denna tvårummare med balkong och med en fantastisk utsikt. Lägenheten erbjuder ett kök med gott om förvaring, samt en säkerhetsdörr för extra trygghet. I huset finns både vindsförråd och digital bokning för tvättstugan, vilket gör vardagen smidig och enkel. Här bor du nära stadens puls, men i en lugn och trivsam miljö. Perfekt för par eller små familjer som söker ett bekvämt boende med närhet till både service och stadsliv. Lägenheten ligger nära Cityringen, vilket ger snabb och enkel access till hela staden. I närheten finns matbutiker och en kiosk, samt fina grönområden med lekplats och grillplats för sociala stunder utomhus. Det finns bra bussförbindelser och cykelavstånd ner till stan för de dagar du vill utforska stadslivet eller ta dig till jobbet utan bil. Låter det intressant? Anmäl ditt intresse redan idag och flytta in i ditt nya hem. Välkommen hem

Property type

apartment

Rooms

2

Size

57 m²

Price

8,287 kr

Price per m²

145 kr

Map

The listing is located at Vitmåragatan 8, 722 26 Västerås, Sweden

Loading map