Listed yesterday

2 rooms apartment of 42m² in Piteå

Lillbrogatan 7, 941 61 Piteå, Sweden

6,456 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

Bostad - 40-048-01371

Välkommen denna fina 1,5ROK på Prästgårdsgatan 47! En välplanerad bostad med stor balkong i västerläge. Den välplanerade bostaden erbjuder plats för allt för ett perfekt boende, bostaden disponeras av ett sovrum samt öppen planlösningen mellan kök och vardagrumsdel där plats finns för såväl matbord samt soffmöblemang Till lägenheten hör ett förråd i samma hus, gemensam tvättstuga som är placerad på källarplan och självklart finns det hiss i huset. Tillkommande avgifter: Hushållsel, internet & eventuell parkering. Detta hus är uppkopplat på stadsnätet. Vi har med hjälp av Piteenergi och Bredband2 tagit fram en interneterbjudande för endast 249kr Mbit/s för dig som er som är nya och befintliga hyresgäster. Vi på Rawi sköter om kostanden för hushållselen själva, vilket betyder att du som blivande hyresgäst inte behöver teckna något eget el-abonnemang. Detta resulterar att du får en billigare kostnad för hushållselen.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

42 m²

Price

6,456 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

154 kr

Map

The listing is located at Lillbrogatan 7, 941 61 Piteå, Sweden

Loading map