Listed today

3 rooms apartment of 78m² in Gothenburg

Drottninggatan 52, 411 07 Gothenburg, Sweden

7,993 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Drottninggatan 52

Sveafältet ligger på gångavstånd till centrum. Här finns fina grönområden och innergårdar. Det är nära till Försvarsmaktens regementen och motionsspår. Kommunikationer Lokaltrafiken passerar Sveafältet. På Medborgarplatsen hittar du navet för alla bussförbindelser i staden, både lokalt och de linjer från Länstrafiken som passerar. Passa på att åka kollektivt till skola, arbete och nöjen! Fritid Sveafältet ligger nära Försvarsmaktens regementen och runtomkring dessa finns fina motionsspår. Naturupplevelser, nöje och kultur finns alltid nära i centrum. Ta en tur till biblioteket, bli en del av det lokala föreningslivet, gå på konstutställning eller ta en dag på stan med shopping. Affärer I området finns en närbutik och några matställen. Med den korta promenaden till centrum är fler alternativ inget problem. Skola och service En kort promenad bort ligger den nyrenoverade förskolan Björkdungen. Läs mer om Boden på e eller Boden kommuns hemsida e

Property type

apartment

Rooms

3

Size

78 m²

Price

7,993 kr

Price per m²

102 kr

Map

The listing is located at Drottninggatan 52, 411 07 Gothenburg, Sweden

Loading map