3 rooms apartment of 118m² in Copenhagen

Store Kongensgade, 1301 Copenhagen, Denmark

27,000 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Eksklusiv møbleret lejlighed med tagterrasse

Ledig Store Kongensgade 1264 København K Eksklusiv og totalistandsat lejlighed i hjertet af København K med få minutters gang fra Kongens Nytorv, Strøget, og Københavns utallige kulturelle oplevelser. Helt ugeneret lejlighed på 3. sal øverst i baghuset, tilbagetrukket fra byens trafik. Adgang til byens bedste tagterrasse med udsigt til Marmorkirken og Københavns skønne tage. Lejligheden indeholder rummelig fordelingsentre med gennemgående marmorgulve til lejlighedens store badeværelse med dobbeltvask, separat bruseafsnit, og vaskesøjle. Stort master bedroom med fransk altan til den lukkede gård, og direkte adgang via dobbeltdøre til stort walk-in closet med indbyggede skabe, hylder, og skuffer. Fantastisk køkkenalrum med loft til kip og smukke plankegulve. Gode ovenlysvinduer, der giver masser af naturligt lys til lejligheden. Flot og moderne køkken med alt i hårde hvidevarer, og god opbevaringsplads. I forlængelse af køkken er der god spiseplads ved flot indbygget reol med yderligere opbevaringsmuligheder. Skønt stuerum med adgang til mindre altan med fantastisk udsigt til Frederiksstaden og Marmorkirken. Fra stuen er der adgang til soveværelse med dobbeltseng. Hele lejligheden er istandsat i 2010. Via trappen på etagen ovenover lejligheden, er der adgang til Københavns bedste tagterrasse, hvor solen og udsigten kan nydes hele dagen. Udlejes kun til internationale lejere.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

118 m²

Price

27,000 kr

Price per m²

229 kr

Map

The listing is located at Store Kongensgade, 1301 Copenhagen, Denmark

Loading map