3 rooms apartment of 112m² in Aalborg

Algade, 9000 Aalborg, Denmark

10,495 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2025

Flot 3-værelses lejlighed i Algade udlejes

Lejligheden er beliggende i gågaden i Algade i en flot renoveret ejendom. Ejendommen har tidligere huset Løve Apotektet og er kendt for sine gyldne to løver på hjørnet af ejendommen. Med lejlighedens beliggenhed befinder du dig midt i Aalborg centrum. Nyd byens muligheder, mens du bor komfortabelt og moderne med alle ønskelige faciliteter. Lejligheden indeholder en stor lys entré med faste garderobeskade, badeværelse med bruseniche og vaskemaskine/tørretumbler, væghængt toilet samt indbygget spejl. Flotte fliser på væggene. Værelse samt soveværelse med faste skabe. Stort lyst køkken alrum med køkken med alt i hårde hvidevarer.I lejligheden er der overalt anvendt smukke materialer. Her kan der . nævnes følgende.Der er adgang til fælles tagterrasse på 3. sal, dørtelefon og cykelparkering på bagsiden af ejendommen.Husdyr er efter aftale. Mulighed for tidligere overtagelse.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

112 m²

Price

10,495 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2025

Price per m²

94 kr

Map

The listing is located at Algade, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map