2 rooms apartment of 65m² in Falun

Hemskogsvägen, 791 33 Falun, Sweden

6,866 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

Hemskogsvägen 9 B

Ånge är centralort i Ånge kommun. Ånge ligger vid Ljungan och Riksväg 83 och är en järnvägsknut där Mittbanan och Norra stambanan möts. I Ånge har vi 316 lägenheter med allt från små ettor med kokvrå till rymliga fyror med terasser. För dig som söker seniorboende finns både 55+ och 65+ boende i närheten av vårdcentral och butiker.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

65 m²

Price

6,866 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

106 kr

Map

The listing is located at Hemskogsvägen, 791 33 Falun, Sweden

Loading map