Listed today

3 rooms apartment of 73m² in Copenhagen

Hørsholmsgade 22B, 2200 København N, Denmark

4,453 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Hørsholmsgade 22A-K

Smuk boligejendom fra 1902. Bygningen er et murstenshus og har et tag af fibercement. I blev den gennemrenoveret med nye vinduer, nypudset facade, nyt tag samt elevatorer i de tidligere bagtrapper.BoligerDer er 93 boliglejemål, og de varierer fra 2-4 værelser og fra m2. Alle lejligheder udlejes nyistandsatte, og alle lejligheder udstyres så vidt muligt med vaske-/tørremaskine, og ellers er der fælles vaskefaciliteter i kælderenOmrådetEjendommen er beliggende på dejlige Nørrebro tæt på offentlig transport, kulturelle tilbud og lækre cafeer og restauranter. Ligeledes finder man tæt på ejendommen Nørrebroparken, Assistentens Kirkegård og Jægersborggade med små fine specialforretninger.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

73 m²

Price

4,453 kr

Price per m²

61 kr

Map

The listing is located at Hørsholmsgade 22B, 2200 København N, Denmark

Loading map