3 rooms apartment of 86m² in Borlänge

Ingebjörnsgatan 5, 784 34 Borlänge, Sweden

11,025 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Ingebjörnsgatan 5 Lgh 106-2131

Uthyres – 3 rok, 86 kvm, 2:a våningen ✅ Fakta i korthet Säkerhetsdörr Målade ljusa väggar Vinylklickgolv Förråd i lägenheten Kök med varmluftsugn och diskmaskin Badrum med golvvärme, handdukstork och tvätt/tork-pelare Klädkammare Balkong Hiss finns i fastigheten Om området: Här bor du i trevliga lägenheter nära Borlänge Centrum. Fastigheten är belägen på området Östermalm i centrum. Det finns en mysig gård med grönytor och stor lekplats. Fastigheten har även två parkeringsgarage. I närheten finns bibliotek, fritidshem, förskolor, grundskola, gymnasieskola samt högskola. Det finns även flera olika lokaler för fritid och kultur, till exempel Maximteatern, biograf och bowlinghall. Borlänge centralstation finns inom gångavstånd. Vad ingår i hyran? I hyran ingår värme, varmvatten och kallvatten. Kostnad för hushållsel och eventuell parkering tillkommer. Uthyrningspolicy: – Sökande måste ha fyllt 18 år – Sökande får ej ha betalningsanmärkningar – Sökande skall inneha en fast /tillsvidare anställning (inkomst av tjänst) – För att hyra en lägenhet hos oss ska du ha en god betalningsförmåga – Antal personer som skall bo i lägenheten skall vara rimligt i förhållande till lägenhetens storlek – Lägenheten upplåtes som bostad till hyresgästen som ska vara folkbokförd i lägenheten – För att hyra hos oss ska du inte ha misskött din relation med Trumbäcken eller andra hyresvärdar – Du ska ha en hemförsäkring

Property type

apartment

Rooms

3

Size

86 m²

Price

11,025 kr

Price per m²

128 kr

Map

The listing is located at Ingebjörnsgatan 5, 784 34 Borlänge, Sweden

Loading map