Listed 2 days ago

3 rooms apartment of 72m² in Uppsala

Johannesbäcksgatan, 754 44 Uppsala, Sweden

8,327 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

Johannesbäcksgatan 76

Hall: Renoverade ytskikt från 2025Kök: Renoverade ytskikt från 2025 Vardagsrum: Renoverade ytskikt från 2025Sovrum: Renoverade ytskikt från 2025Badrum/Duschrum: Badrum med badkarBalkong eller uteplats: Balkong i västerläge Övriga utrymmen:Tvättstuga finns på Johannesbäcksgatan 78H, 70A, 62A och 60D. Miljöstuga finns vid Johannesbäcksgatan 60A, 66A och 76.Grillplats finns på Johannesbäcksgatan 54 samt Johannesbäcksgatan 64.Garage och p-platser hyrs separat, se Uppsalahems hemsida.Kvarters- eller gemensamhetslokal: För boende på gården finns en kvarterslokal att hyra på Johannesbäcksgatan 64A som hyrs ut via den lokala hyresgästföreningen på gården.Övrig information:Internet, tv och telefoni: Fiber genom Open Universe

Property type

apartment

Rooms

3

Size

72 m²

Price

8,327 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

116 kr

Map

The listing is located at Johannesbäcksgatan, 754 44 Uppsala, Sweden

Loading map