2 rooms apartment of 60m² in Copenhagen

Korfuvej 10, 2300 København S, Denmark

8,805 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Korfuvej 8-14

Ejendommen er beliggende i et attraktivt område på Amager, tæt på både by og natur. I gåafstand fra ejendommen forefindes butikker, supermarkeder, offentlig transport og rekreative områder. BoligerneEjendommen indeholder 28 boliger med 2, 3 eller 4 værelser, hvoraf størrelserne varierer fra 60 – 106 m2. Alle lejemål vil ved genudlejning være gennemgribende renoveret, således at lejer overtager et lejemål i høj kvalitet.OmrådetKorfuvej er en rolig sidevej med mindre etageejendomme og villaer. Der er kort afstand til indkøbsmuligheder på både Amagerbrogade og Amager Centeret. Kun 15 minutters gang fra ejendommen ligger Metroen, der giver nem adgang til det meste af København og det lækre område ved Amager Strandpark.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

60 m²

Price

8,805 kr

Price per m²

147 kr

Map

The listing is located at Korfuvej 10, 2300 København S, Denmark

Loading map