Listed 2 days ago

1 room apartment of 35m² in Falun

Norra Järnvägsgatan 1A, 791 35 Falun, Sweden

6,839 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-09-2026

Norra Järnvägsgatan 1 A

Nyproduktion färdigställt årsskiftet 2021/22. De tre huskropparna ligger i ett bra läge med närhet till så väl Falu centrum som till fina rekreationsområden. I området finns också bra service i form av vårdcentral och dagligvaruhandel. De generösa balkongerna med eftermiddags- och kvällssol ger ljusa och fina lägenheter. Utsikten från de lägenheter som ligger lite högre upp i husen är fantastisk! I dessa nyproducerade lägenheter råder rökförbud såväl inomhus, på balkonger samt i anslutning till entréer. I samtliga lägenheter finns tvättmaskin och torktumlare. För lägenhetsstorlekarna 2-4 r o k ingår även diskmaskin. Förbrukning varm- och kallvatten debiteras separat (IMD), ingår ej i grundhyran. Eget abonnemang för hushållsel och bredband tillkommer. Parkering finns att hyra vid tillgänglighet, separat kö.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

35 m²

Price

6,839 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-09-2026

Price per m²

195 kr

Map

The listing is located at Norra Järnvägsgatan 1A, 791 35 Falun, Sweden

Loading map