2 rooms apartment of 55m² in Aalborg

Østre Havnegade 24, 9000 Aalborg, Denmark

6,495 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 15-10-2025

Østre Havnegade 22-26

Tlf. nr.: EjendommenVelkommen til det fantastiske V-formede boligkompleks på Østre Havnegade opført i 2017, centralt placeret i Aalborg. Her kan du leje en af de elegante og lyse lejligheder og nyde den unikke beliggenhed ved Limfjorden og Østre Havn. Gåture langs kajen, frisk havluft og en betagende udsigt venter lige uden for din dør. De 72 lejemål er fordelt på to separate bygninger, der sammen danner et karakteristisk V i bybilledet.BoligerneØstre Havnegade 22-26 byder på lejligheder med 2 eller 3 værelser, mellem 55 og 92 kvadratmeter, alle præget af lyst nordisk design med asketræsgulve, hvide vægge og rene linjer. De store vinduespartier giver ikke kun et fantastisk lysindfald, men også en unik udsigt til livet i kvarterets gader. Nogle boliger byder endda på en betagende udsigt over fjorden eller Østre Havnebassin, hvor Aalborg Cable Park holder til. Gavlboligerne har altaner, og der er små, hyggelige opholdsområder på svalegangene, der inviterer til afslapning og samvær.OmrådetParkér din bil nemt i et af Aalborgs store parkeringshuse, eller tag offentlig transport fra Aalborg Busterminal og Banegård, blot få kilometer fra Østre Havn. Med en lejebolig på Østre Havnegade får du muligheden for at bo i et område i konstant udvikling. Bliv nabo til kulturelle oplevelser på Musikkens Hus og Nordkraft, hvor du kan nyde alt fra comedy shows til koncerter, kun få hundrede meter væk fra din lejlighed. På blot 10 minutters frisk gåtur når du Aalborg Midtby, hvor en hyggelig atmosfære venter med cafeer, specialbutikker og et livligt gågademiljø.OBS: Billederne kan være af en prøvebolig og ikke den specifikke bolig

Property type

apartment

Rooms

2

Size

55 m²

Price

6,495 kr

Rental period

Unlimited

Available from

15-10-2025

Price per m²

118 kr

Map

The listing is located at Østre Havnegade 24, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map