Listed yesterday

1 room house of 35m² in Växjö

352 52, Sweden

5,813 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

P G Vejdes väg B 24 B

På campusområdet finns allt för studenter samlat på ett och samma ställe. Här bor du bekvämt, mitt i studentlivet med promenadavstånd till det du behöver för ett härligt student- och vardagsliv. Från våra studentlägenheter tar du dig snabbt till lärosalar, institutioner och fakulteter. På campusområdet finns universitetsbibliotek, idrottshall, gym, kaféer, restauranger, pubar och mycket mer. Här bor du med närhet till vackra grönområden, vatten, skog och vandringsleder. Samtidigt är det inte långt in till centrum, med cykel eller buss tar det inte mer än cirka 10 minuter. Detta objekt hyrs ut av Vidingehem AB. Eventuella bilder i annonsen är exempelbilder och speglar inte alltid den aktuella lägenheten. Alla lägenheter hyrs ut omöblerade, om inget annat anges. Välkommen till Kvarteret Lyan! Ett populärt studentboende med riktigt bra läge mitt i studentlivet. Här bor du bekvämt i ett stort studentkvarter med närhet till både studieplatser och det sociala studentlivet. Lägenheterna består av 1-2 rum. Alla lägenheter har eget kök eller pentry samt badrum. Målade väggar och plastmatta på golv. Enkel standard. For more information in english, please see our webpage

Property type

house

Rooms

1

Size

35 m²

Price

5,813 kr

Price per m²

166 kr

Map

The listing is located at 352 52, Sweden

Loading map