Listed 3 days ago

1 room house of 57m² in Örebro

Peppargatan 12, 702 18 Örebro, Sweden

10,072 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Peppargatan 12

Sörbyängen är ett lugnt område nära universitetet. I närområdet finns förskola och grundskola från år F-9, fotbollsplaner, gym samt en livsmedelsbutik. Granne med Sörbyängen ligger aktivitetsområdet Sörbybacken med pulkabacke, höghöjdsbana, utegym, motionsspår och restaurang. Strax intill ligger en 18-håls golfbana. På andra sidan golfbanan finns naturreservatet Reträtten med promenadslingor.

Property type

house

Rooms

1

Size

57 m²

Price

10,072 kr

Price per m²

177 kr

Map

Peppargatan 12, 702 18 Örebro, Sweden

Loading map