Listed today

3 rooms apartment of 86m² in Malmö

Ramels väg 23, 213 69 Malmö, Sweden

10,424 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Ramels väg, 35

Välkommen till 3 rok på vån 2 med hiss. Utgång till balkong både från vardagsrum och ena sovrummet. Kök: Köksinredning i björk laminat. Lådor och luckor med dämpning. Väggarna är målade i en bruten vit ton och på golven ligger plastmatta. Förberett för Diskmaskin. Badrum: Helkaklat, med mörkgrå klinker på golv och ljusgrå kakel på vägg med en bård av mörkgrå plattor. Rundade duschdörrar i glas. Handdukstork. Vitt spegelöverskåp med belysning och eluttag. Förberett för tvättpelare. Gäst wc finns. Hall: Hatthylla finns. Väggarna är målade i en bruten vit ton och på golven ligger plastmatta. Vardagsrum: Ekparkett på golv och väggarna är målade eller tapetserade. Sovrum: Väggarna är målade eller tapetserade och på golven ligger plastmatta. Hiss finns. Renoverad gemensam tvättstuga finns i källaren. Välplanerad nybyggd innergård med bänkar, grillplatser, lekplatser, bollplan, gräsytor, plantering . Det finns möjlighet att hyra parkeringsplats i närheten av fastigheten eller garageplats. Lägenheten är belägen i fastigheten Kronodirektören 3, som genomgått en omfattande renovering mellan . Renoveringen innebar stambyte med ombyggnad av badrum, kök och hall i samtliga lägenheter samt ombyggnad av allmänna utrymmen såsom innergård, tvättstugor, trapphus . Välkommen med din ansökan!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

86 m²

Price

10,424 kr

Price per m²

121 kr

Map

The listing is located at Ramels väg 23, 213 69 Malmö, Sweden

Loading map