Listed today

3 rooms apartment of 69m² in Borås

Rundeln 10A, 504 32 Borås, Sweden

7,487 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

Rundeln 10 A, 3 rum & kök

Välkommen att söka denna 3-rums lägenhet på Göta! I denna lägenhet har du möjlighet att ansöka om renovering gällande tapetsering / målning i sovrummet. Du kan även ansöka om att byta / slipa golv i hallen och köket. Renoveringen kommer ske under tiden du bor i lägenheten och beställs av dig efter kontraktsskrivning, i samråd med besiktningspersonen på område. Bo bekvämt i en fastighet från 1943. Här får du en perfekt kombination av klassisk charm och modern bekvämlighet. Du tar dig smidigt till tvättstugan i källaren. Förråd finner du på vinden eller i källaren. Cykelrum finns i källaren och du får även tillgång till barnvagnsrum i uppgång 5 och 13.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

69 m²

Price

7,487 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

109 kr

Map

The listing is located at Rundeln 10A, 504 32 Borås, Sweden

Loading map