3 rooms apartment of 78m² in Eskilstuna

Skogsängsgatan, 633 56 Eskilstuna, Sweden

10,282 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 19-01-2026

Skogsängsgatan 16, 3 rum och kök

Skogsängen är ett expansivt bostadsområde som ligger mittemellan pulsen i centrum och Vilsta med sina motionsspår och naturnära promenadstråk.Stamrenoverad lägenhet med nytt kök och badrum. Skogsängen byggdes i mitten av 1960-talet. På senare år har utemiljön, torg och lekplatser i Skogsängen rustats upp. Under 2021 invigdes dessutom Skogsängens egna äventyrspark: Skogskraften. Här finns upplevelser för Skogsängsbor i alla åldrar. Lägenheten är nyrenoverad och erbjuds med flexibelt inflyttningsdatum. Individuell varmvatten debitering

Property type

apartment

Rooms

3

Size

78 m²

Price

10,282 kr

Rental period

Unlimited

Available from

19-01-2026

Price per m²

132 kr

Map

The listing is located at Skogsängsgatan, 633 56 Eskilstuna, Sweden

Loading map